Centros y entidades de la UdL relacionadas directamente con INDEST

 Descargar pdf

Grupos de investigación adscritos

Art i Cultura d'Època Moderna (ACEM)

IP: Joaquim Company Climent

Sandro Machetti Sánchez, Mª Dolores González Martínez, María Antonia Argelich Gutiérrez, Maria de Sequeros Astudillo Pombo, Marta Raïch Creus, Miquel Ángel Herrero Cortell

 

Avaluació Econòmica i Comercial de la Tecnologia i la Innovació (AECTI) 

IP: Maria Pilar Cos Sánchez

Natalia Aldaz Ibañez, Blanca Escardibul Ferra, José Sebastián Millan Gómez, Maria Margarita Moltó Aribau

 

Proyecto I+D MINECO. Canvis i continuïtats en l'Hàbitat i en l'ús del Territori en Èpoques de Transició, des de l'Edat Mitjana fins a l'actualitat. Anàlisi del Paisatge i Societat (PAHISOC)

IP: Jordi Bolòs Masclans

Gabriel Ramon Molins, Imma Sànchez Boira, Enric Vicedo Rius

 

Caracteritzant les Empreses Rendibles: Empresa Familiar i Empresa Emprenedora (CARENFA)

IP: José Luis Gallizo Larraz

Jordi Moreno Gené, Xavier Sabi Marcano, Ramon Saladrigues Solé, Laura Sánchez Pulido, Anna Tena Tarruella, Anna Maria Vendrell Vilanova, Manel Plana Farran, Begonya Arias Terés, Alba Cardil Forradellas

 

Cercle de Lingüística Aplicada (CLA)

IP: Enric Llurda Giménez

Josep Maria Cots Caimons, David Block Allen, Guzman Mancho Barés, Àngels Llanes Baró, Maria Sabaté-Dalmau, Xavier Martin-Rubio, Víctor Manuel Corona Villavicencio, Lídia Gallego Balsà, Montserrat Irun Chavarria, Irati Diert Boté, Balbina Moncada Comas, Judit Borràs Andrés, Sònia Mas Alcolea

 

Competències, Tecnologia, Educació i Societat (COMPETECS)

IP: Xavier Carrera Farran

Sofia Isus Barado, Jordi L. Coiduras Rodríguez, Cristina Torrelles Nadal, Manel Ibañez Plana, Carles Alsinet i Mora, David Aguilar Camaño, Maria Pau Cornadó Teixidó, Enric Brescó Baigés, Juan Francisco De La Fuente, Ana Blasco Bellet, Juan de Miguel Cabezudo, Andreu Curto Reverte, Norma Jordana Berenguer, Anna Solé Llussà

 

Dedal-Lit

IP: Núria Casado Gual

Emma Domínguez-Rué, Núria Mina Riera, Maricel Oró Piqueras, Pilar Brufau Brufau

 

Didàctica de la Història, la Geografia i altres Ciències Socials (DHIGECS)

IP: Nayra Llonch Molina

Quim Bonastra Tolós, Francisco García Pascual, Daniel Gutiérrez Ujaque, Glòria Jové Moncús, Montserrat Nòria Jové, Verònica Parisi Moreno, Caren Sebastián Novell

 

Equip de Desenvolupament Organitzacional-UdL (EDO-UdL)

IP: Isabel Del Arco Bravo

Ramon Camats Guàrdia, Òscar Flores Alarcia, Joan Segura Torres, Blanca Patricia Silva Garcia, M. Luisa Guitard

 

Grups d'Estudis Societat, Salut, Educació i Cultura (GESEC)

IP: Fidel Molina-Luque

Eva Barallat Gimeno, Joan Blanco Blanco, Montserrat Gea Sanchez, Jordi Martínez Soldevila, Dolors Mayoral Arqué, Adelina Miró Miró, Erica Briones Vozmediano, Judith Roca Llobet, Francesc Josep Rubí Carnacea, Lluis Samper Rasero, Francisca Sanvicén Torné, Álvaro Alconada Romero, Joan Antoni Tahull Fort, Teresa Torres Gonzalez, Jorge Soler González, Francesc Valenzuela Pascual, Sílvia Solé Cases, Marc Garcia Alias, Roland Pastells Peiró, Esther Rubinat Arnaldo

 

Grup d'Investigació en Acció Motriu (GIAM INEFC Lleida)

IP: Pere Lavega Burgués

Pablo Aires Araujo, Antoni Costes Rodríguez, Conxita Duran Delgado, Gerard Lasierra Aguilá, Enric Ormo Rives, Rosa Rodríguez Arregi, Cristòfol Salas Santandreu, Jorge Serna Bardavío, Unai Saéz de Ocáriz Granja, Verónica Muñoz Arroyave, Queralt Prat Ambròs, Aaron Rillo Albert, Sabrine Damian da Silva, Rafael Angel Luchoro Parrilla, David Martín Martínez, David Falcón Miguel

 

Grup Interdisciplinar d'Estudis de Desenvolupament i Multiculturalitat (GIEDEM)

IP: Víctor Bretón Solo de Zaldívar

Antonio María Jové Montañola, Manel López Esteve, Josep Serra Grau, Antoni de Pàdua Passola Tejedor, Maria José Vilalta Escobar

 

Grup d'Investigació Social i Educativa de l'Activitat Física i l'Esport (GISEAFE INEFC Lleida)

IP: Estela Inés Farías Torbidoni

Andreu Camps i Povill, Vicente Javaloyes Sanchis, Jordi Seguí Urbandeja, Victor Dorado, Maria Isabel Cuadrado Santañes, Núria Pol Vilagrasa, Alejandra Martínez, Jesús Martí Esteller, Ricardo Nogueira Mendes

 

Grup de Recerca en Mediació Lingüística (GIML)

IP: Neus Vila Rubio

Yolanda Capdevila Tomàs, Montserrat Casanovas Català, Marta Giné Janer, Rosa Mª Mateu Serra, Anna Mª Serrano Gimenez

 

Grup de Recerca Anàlisi Social i Educativa (GRASE)

IP: Jordi Garreta i Bochaca

Rafael Allepuz Capdevila, Olga Bernad Cavero, Jordi Domingo Coll, Joan Pere Enciso Rodríguez, Enric Falguera Garcia, Mariona Farré Perdiguer, Juan Agustín González Rodríguez, Ramón Manuel Julià Traveria, Mariona Lladonosa Latorre, Núria Llevot Calvet, María Paz López Teulón, Mònica Macià Bordalva, Anna Mata Romeu, Francisco Javier Miranda Ruche, Carme Molet Chicot, Xavier Pelegrí Viñana, Maria Pilar Quejido Molinero, Teresa Torres Solé, Mercè Sala Ríos, Moisés Selfa Sastre, Rosa Benabarre Ribalta

 

Grup de Recerca Intervencions Socioeducatives amb Infància i la Joventut (UB-UdL) (GRISIJ)

IP: M. Àngels Balsells Bailón

María Asunción Estrada Roca, Eduard Vaquero Tió, Laura Fernández Rodrigo, Robert Izquierdo Santaularia, Betlem Armengol Valls, Neus Cortada Cortijo

 

Grup de Recerca en Orientació Psicopedagògica (UdL / UB) (GROP)

IP: Gemma Filella Guiu

Maria Jesús Agulló Morera, Ramona Ribes Castells, Judit Teixiné Baradad, Agnès Ros Morente, Rosa Miralles Pascual

 

Les Nacions Unides i la Unió Europea davant els reptes i amenaces actuals: reforma del sistema de governança global, seguretat, cooperació i drets humans

IP: Antonio Blanc Altemir

Mª Teresa Areces Piñol, Antonio Colom Gorgues, Eimys Ortiz Hernandez, Deborah Elisabeth Presta Novello, Rosa Florensa Guiu 

 

Literatura Popular Francesa i Cultura Mediàtica Enfront del Fenomen Poètic (LIPOFRANCUMEPOE)

IP: Carme Figuerola Cabrol

Xavier Burrial Sancho, Montserrat Parra Albà, Jaume Pont Ibañez, Pere Solà Solé, Francisco Tovar Blanco

 

Llengua i Educació (LiE)

IP: Àngel Huguet Canalís

Joan Biscarri Gassió, Ester Caballé Morera, Maria Adelina Ianos, Judit Janés Carulla, Cecilio Lapresta Rey, Cristina Petreñas Caballero, Maria Torres Oliva, Clara Maria Sansó Galiay, Isabel Saenz Hernández

 

Moviment Humà (MH)

IP: Joaquim Reverter Masià

José Manuel Alonso Martínez, Pere Blanco Felip, Vicenç Josep Hernandez Gonzalez, M. Carme Jové Deltell, Sebastià Mas Alos, David Carreras Villanova, Antoni Planas Anzano, Xavier Peirau Teres, Francesc Corbi Soler

 

Oficina de Llengua i Literatura de Ponent i del Pirineu (OLLPP)

IP: Ramon Sistac Vicén

Ma. Salomé Ribes Amoros, Jordi Suils Subirà, Albert Turull Rubinat

 

Sistema de Justícia Penal (SJP)

IP: Josep Maria Tamarit Sumalla

Ariadna Boldú Pedro, Ramon García Albero, Daniel Ibars Velasco, Alejandra Pujols Pérez, Marc Salat Paisal, Mercedes Serrano Masip, Carolina Villacampa Estiarte

 

Territori i Societat

IP: Jordi Martí Henneberg

Ignasi Aldomà Buixadè, Pilar Alonso Logroño, Carme Bellet Sanfeliu, Pedro Fraile Pérez de Mendiguren, Joan Ganau Casas, Daniel Paül Agustí, Jorge Solanas Jiménez, Josep Ramon Mòdol Ratés, Guillermo Esteban Oliver

 

Grup de Recerca en transformacions en els mitjans audiovisuals i les seves implicacions en el desenvolupament polític, cultural i social (TRAMA)

IP: Jorge Nieto Ferrando

Carlota Benet Cros, Laura Bergés Saura, Beatriz Gómez Morales, Antonieta Jarne Modòl, Arturo Lozano Aguilar, Marc Macià Farré, Miquel Pueyo i París, Albert Royo Campo, Isabel Santaulària Capdevila, Teresa Serés Seuma, Judit Serrano Toldrà, Joana Soto Merola, Andrea Meza Navarro, Mariona Visa Barbosa

 

Grup de Recerca en Turisme, Economia Social i del Coneixement (TURESCO)

IP: Eduard M. Cristóbal Fransi

Laura Sánchez Pulido, Natàlia Daries Ramón, Eva Martín Fuentes, Yolanda Montegut Salla, Berta Ferrer Rosell, Estela Mariné Roig

 

Estudi, Digitalització, Documentació i Divulgació del Patrimoni Artístic i Arqueològic (UdL / UB) (3DPATRIMONI)

IP: Joan B. López Melción

Imma Lorés i Otzet, Natàlia Alonso Martínez, Mònica Bouso García, Carme Prats, Miquel Tarongi Chavarri, Maria Trigo

 

Proyecto I+D MINECO. El nuevo desarrollo de la salud pública en España y el sistema de derechos fundamentales

IP: César Cierco Seira

Juan María Pemán Gavín, Laura Salamero Teixidó, Maria Teresa Armengol Rosines

Grupos de investigación adscritos

 Descargar pdf

Art i Cultura d'Època Moderna (ACEM)

IP: Joaquim Company Climent

Sandro Machetti Sánchez, Mª Dolores González Martínez, María Antonia Argelich Gutiérrez, Maria de Sequeros Astudillo Pombo, Marta Raïch Creus, Miquel Ángel Herrero Cortell

 

Avaluació Econòmica i Comercial de la Tecnologia i la Innovació (AECTI) 

IP: Maria Pilar Cos Sánchez

Natalia Aldaz Ibañez, Blanca Escardibul Ferra, José Sebastián Millan Gómez, Maria Margarita Molto Aribau

 

Proyecto I+D MINECO. Canvis i continuïtats en l'Hàbitat i en l'ús del Territori en Èpoques de Transició, des de l'Edat Mitjana fins a l'actualitat. Anàlisi del Paisatge i Societat (PAHISOC)

IP: Jordi Bolòs Masclans

Gabriel Ramon Molins, Imma Sànchez Boira, Enric Vicedo Rius

 

Caracteritzant les Empreses Rendibles: Empresa Familiar i Empresa Emprenedora (CARENFA)

IP: José Luis Gallizo Larraz

Jordi Moreno Gené, Xavier Sabi Marcano, Ramon Saladrigues Solé, Laura Sánchez Pulido, Anna Tena Tarruella, Anna Maria Vendrell Vilanova, Manel Plana Farran, Begonya Arias Terés, Alba Cardil Forradellas

  

Cercle de Lingüística Aplicada (CLA)

IP: Enric Llurda Giménez

Josep Maria Cots Caimons, David Block Allen, Guzman Mancho Barés, Àngels Llanes Baró, Maria Sabaté-Dalmau, Xavier Martin-Rubio, Víctor Manuel Corona Villavicencio, Lídia Gallego Balsà, Montserrat Irun Chavarria, Irati Diert Boté, Balbina Moncada Comas, Judit Borràs Andrés, Sònia Mas Alcolea

 

Competències, Tecnologia, Educació i Societat (COMPETECS)

IP: Xavier Carrera Farran

Sofia Isus Barado, Jordi L. Coiduras Rodríguez, Cristina Torrelles Nadal, Manel Ibañez Plana, Carles Alsinet i Mora, David Aguilar Camaño, Maria Pau Cornadó Teixidó, Enric Brescó Baigés, Juan Francisco De La Fuente, Ana Blasco Bellet, Juan de Miguel Cabezudo, Andreu Curto Reverte, Norma Jordana Berenguer, Anna Solé Llussà

 

Dedal-Lit

IP: Núria Casado Gual

Emma Domínguez Rue, Núria Mina Riera, Maricel Oró Piqueras, Pilar Brufau Brufau

 

Didàctica de la Història, la Geografia i altres Ciències Socials (DHIGECS)

IP: Nayra Llonch Molina

Quim Bonastra Tolós, Francisco García Pascual, Daniel Gutiérrez Ujaque, Glòria Jové Moncús, Montserrat Nòria Jové, Verònica Parisi Moreno, Caren Sebastián Novell

 

Equip de Desenvolupament Organitzacional-UdL (EDO-UdL)

IP: Isabel Del Arco Bravo

Ramon Camats Guàrdia, Òscar Flores Alarcia, Joan Segura Torres, Blanca Patricia Silva Garcia, M. Luisa Guitard

 

Grups d'Estudis Societat, Salut, Educació i Cultura (GESEC)

IP: Fidel Molina-Luque

Eva Barallat Gimeno, Joan Blanco Blanco, Montserrat Gea Sanchez, Jordi Martínez Soldevila, Dolors Mayoral Arqué, Adelina Miró Miró, Erica Briones Vozmediano, Judith Roca Llobet, Francesc Josep Rubí Carnacea, Lluis Samper Rasero, Francisca Sanvicen Torne, Álvaro Alconada, Joan Antoni Tahull Fort, Teresa Torres Gonzalez, Jorge Soler González, Francesc Valenzuela Pascual, Sílvia Solé Cases, Marc Garcia Alias, Roland Pastells, Esther Rubinat

 

Grup d'Investigació en Acció Motriu (GIAM INEFC Lleida)

IP: Pere Lavega Burgués

Pablo Aires Araujo, Antoni Costes Rodríguez, Conxita Duran Delgado, Gerard Lasierra Aguilá, Enric Ormo Rives, Rosa Rodríguez Arregi, Cristòfol Salas Santandreu, Jorge Serna Bardavío, Unai Saéz de Ocáriz Granja, Verónica Muñoz Arroyave, Queralt Prat Ambròs, Aaron Rillo Albert, Sabrine Damian da Silva, Rafael Angel Luchoro Parrilla, David Martín Martínez, David Falcón Miguel

 

Grup Interdisciplinar d'Estudis de Desenvolupament i Multiculturalitat (GIEDEM)

IP: Víctor Bretón Solo de Zaldívar

Antonio María Jové Montañola, Manel López Esteve, Josep Serra Grau, Antoni de Pàdua Passola Tejedor, Maria José Vilalta Escobar

 

Grup d'Investigació Social i Educativa de l'Activitat Física i l'Esport (GISEAFE INEFC Lleida)

IP: Estela Inés Farías Torbidoni

Andreu Camps i Povill, Vicente Javaloyes Sanchis, Jordi Seguí Urbandeja, Maria Isabel Cuadrado Santañes, Núria Pol Vilagrasa, Alejandra Martínez, Victor Dorado, Jesús Martí Esteller, Demir Baric

 

Grup de Recerca en Mediació Lingüística (GIML)

IP: Neus Vila Rubio

Yolanda Capdevila Tomàs, Montserrat Casanovas Català, Marta Giné Janer, Rosa Mª Mateu Serra, Anna Mª Serrano Gimenez

 

Grup de Recerca Anàlisi Social i Educativa (GRASE)

IP: Jordi Garreta i Bochaca

Rafael Allepuz Capdevila, Olga Bernad Cavero, Jordi Domingo Coll, Joan Pere Enciso Rodríguez, Enric Falguera Garcia, Mariona Farré Perdiguer, Juan Agustín González Rodríguez, Ramón Manuel Julià Traveria, Mariona Lladonosa Latorre, Núria Llevot Calvet, María Paz López Teulón, Mònica Macià Bordalva, Anna Mata Romeu, Francisco Javier Miranda Ruche, Carme Molet Chicot, Xavier Pelegrí Viñana, Maria Pilar Quejido Molinero, Teresa Torres Solé, Mercè Sala Ríos, Moisés Selfa Sastre, Rosa Benabarre Ribalta

 

 

Grup de Recerca Intervencions Socioeducatives amb Infància i la Joventut (UB-UdL) (GRISIJ)

IP: M. Àngels Balsells Bailón

María Asunción Estrada Roca, Eduard Vaquero Tió, Laura Fernández Rodrigo, Robert Izquierdo Santaularia, Betlem Armengol Valls, Neus Cortada Cortijo

 

Grup de Recerca en Orientació Psicopedagògica (UdL / UB) (GROP)

IP: Gemma Filella Guiu

Maria Jesús Agulló Morera, Ramona Ribes Castells, Judit Teixiné Baradad, Agnès Ros Morente, Rosa Miralles Pascual

  

Les Nacions Unides i la Unió Europea davant els reptes i amenaces actuals: reforma del sistema de governança global, seguretat, cooperació i drets humans

IP: Antonio Blanc Altemir

Mª Teresa Areces Piñol, Antonio Colom Gorgues, Eimys Ortiz Hernandez, Deborah Elisabeth Presta Novello, Rosa Florensa Guiu

 

Literatura Popular Francesa i Cultura Mediàtica Enfront del Fenomen Poètic (LIPOFRANCUMEPOE)

IP: Carme Figuerola Cabrol

Xavier Burrial Sancho, Montserrat Parra Albà, Jaume Pont Ibañez, Pere Solà Solé, Francisco Tovar Blanco

 

Llengua i Educació (LiE)

IP: Àngel Huguet Canalís

Joan Biscarri Gassió, Ester Caballé Morera, Maria Adelina Ianos, Judit Janés Carulla, Cecilio Lapresta Rey, Cristina Petreñas Caballero, Maria Torres Oliva, Clara Maria Sansó Galiay, Isabel Saenz Hernández

 

Moviment Humà (MH)

IP: Joaquim Reverter Masià

José Manuel Alonso Martínez, Pere Blanco Felip, Vicenç Josep Hernandez Gonzalez, M. Carme Jové Deltell, Sebastià Mas Alòs, David Carreras Villanova, Antoni Planas Anzano, Xavier Peirau Teres, Francesc Corbi Soler 

 

Oficina de Llengua i Literatura de Ponent i del Pirineu (OLLPP)

IP: Ramon Sistac Vicén

Ma. Salomé Ribes Amoros, Jordi Suïls Subirà, Albert Turull Rubinat

 

Sistema de Justícia Penal (SJP)

IP: Josep Maria Tamarit Sumalla

Ariadna Boldú Pedro, Ramon García Albero, Daniel Ibars Velasco, Alejandra Pujols Pérez, Marc Salat Paisal, Mercedes Serrano Masip, Carolina Villacampa Estiarte

 

Territori i Societat

IP: Jordi Martí Henneberg

Ignasi Aldomà Buixadè, Pilar Alonso Logroño, Carme Bellet Sanfeliu, Pedro Fraile Pérez de Mendiguren, Joan Ganau Casas, Jorge Solanas Jiménez, Daniel Paül Agustí, Josep Ramon Mòdol Ratés, Guillermo Esteban Oliver

 

Grup de Recerca en transformacions en els mitjans audiovisuals i les seves implicacions en el desenvolupament polític, cultural i social (TRAMA)

IP: Jorge Nieto Ferrando

Laura Bergés Saura, Antonieta Jarne Modòl, Marc Macià Farré, Andrea Meza Navarro, Miquel Pueyo i París, Albert Royo Campo, Mariona Visa Barbosa, Arturo Lozano Aguilar, Isabel Santaulària Capdevila, Teresa Serés Seuma, Judit Serrano Toldrà, Joana Soto Merola, Carlota Benet Cros, Beatriz Gómez Morales

 

Grup de Recerca en Turisme, Economia Social i del Coneixement (TURESCO)

IP: Eduard M. Cristóbal Fransi

Laura Sánchez Pulido, Natàlia Daries Ramón, Eva Martín Fuentes, Yolanda Montegut Salla, Berta Ferrer Rosell, Estela Mariné Roig

 

Estudi, Digitalització, Documentació i Divulgació del Patrimoni Artístic i Arqueològic (UdL / UB) (3DPATRIMONI)

IP: Joan B. López Melción

Imma Lorés i Otzet, Natàlia Alonso Martínez, Mònica Bouso García, Carme Prats, Miquel Tarongi Chavarri, Maria Trigo

 

Proyecto I+D MINECO. El nuevo desarrollo de la salud pública en España y el sistema de derechos fundamentales

IP: César Cierco Seira

Juan María Pemán Gavín, Laura Salamero Teixidó, Maria Teresa Armengol Rosines

Observatori de Política Agroalimentària (ETSEA)